21-06-2019 - 27-06-2019 / Timezone: UTC+03:00
Minsk 2019 European Games
20 Jun 2019, Thursday
Official Practice + Equipment Inspection
09:00-13:00Official Practice + Equipment Inspection - RM + CW (ABC)
13:00-14:00Lunch Break
14:00-18:00Official Practice + Equipment Inspection - RW + CM (ABC)
21 Jun 2019, Friday
Ranking Round Men's Recurve & Women's Compound
Ranking Round Men's Recurve & Women's Compound
08:30-09:00Ranking Round Men's Recurve & Women's Compound Warmup
09:00-11:45Ranking Round Men's Recurve & Women's Compound
View Individual Results
View Team Results
11:45-12:45Lunch Break
Ranking Round Women's Recurve & Men's Compound
Ranking Round Women's Recurve & Men's Compound
12:45-13:15Ranking Round Women's Recurve & Men's Compound Warmup
13:15-16:00Ranking Round Women's Recurve & Men's Compound
View Individual Results
View Team Results
16:00-16:30Break
Mixed Team Eliminations 1/12 and 1/8
16:30-16:45RX Warm-up
16:45-17:101/12: RX
RX and CX Warm-up
17:10-17:351/8: RX, CX
22 Jun 2019, Saturday
Recurve Team Eliminations 1/4 and 1/2
09:00-09:25
1/4: Women's Recurve Team
Turkey (TUR) - (GBR) Great Britain
09:25-09:50
1/4: Women's Recurve Team
Russia (RUS) - (DEN) Denmark
09:50-10:15
1/4: Women's Recurve Team
Italy (ITA) - (GER) Germany
10:15-10:40
1/4: Women's Recurve Team
Ukraine (UKR) - (BLR) Belarus
10:40-11:05
1/2: Women's Recurve Team
Denmark (DEN) - (GBR) Great Britain
11:05-11:30
1/2: Women's Recurve Team
Germany (GER) - (BLR) Belarus
11:30-11:55
1/4: Men's Recurve Team
Italy (ITA) - (GBR) Great Britain
11:55-12:20
1/4: Men's Recurve Team
France (FRA) - (LUX) Luxembourg
12:20-12:45
1/4: Men's Recurve Team
Spain (ESP) - (RUS) Russia
12:45-13:10
1/4: Men's Recurve Team
Belarus (BLR) - (NED) Netherlands
13:10-13:35
1/2: Men's Recurve Team
France (FRA) - (ITA) Italy
13:35-14:00
1/2: Men's Recurve Team
Spain (ESP) - (NED) Netherlands
Recurve Team Bronze and Gold Finals
14:00-14:25
Bronze: Women's Recurve Team
Denmark (DEN) - (GER) Germany
14:25-14:50
Bronze: Men's Recurve Team
Italy (ITA) - (ESP) Spain
14:50-15:15
Gold: Women's Recurve Team
Great Britain (GBR) - (BLR) Belarus
15:15-15:40
Gold: Men's Recurve Team
France (FRA) - (NED) Netherlands
15:40-15:50Medal Ceremony Women's Recurve Team
15:50-16:00Medal Ceremony Men's Recurve Team
16:00-16:20Break
Compound Women Individual 1/8
16:20-16:40
1/8: Women's Compound Individual
PAAS Meeri-Marita (EST) - (ITA) TONIOLI Marcella
16:40-17:00
1/8: Women's Compound Individual
BOSTAN Yesim (TUR) - (GBR) MASON Lucy Torrin
17:00-17:20
1/8: Women's Compound Individual
MEISSNER Janine (GER) - (ESP) MARCOS GARCIA Andrea
17:20-17:40
1/8: Women's Compound Individual
ELLISON Toja (SLO) - (ISL) MAMALIAS Eowyn Marie Alburo
17:40-18:00
1/8: Women's Compound Individual
MLINARIC Amanda (CRO) - (NED) DE LAAT Sanne Josephina Adriana
18:00-18:20
1/8: Women's Compound Individual
PRIEELS Sarah (BEL) - (DEN) JENSEN Tanja Kirstine Amdi
18:20-18:40
1/8: Women's Compound Individual
DODEMONT Sophie Denise Paulette (FRA) - (BLR) KUZNIATSOVA Alena
18:40-19:00
1/8: Women's Compound Individual
KOKKINOU GEORGIADOU Styliani (CYP) - (RUS) AVDEEVA Natalia
23 Jun 2019, Sunday
Mixed Team Eliminations 1/4 and 1/2
09:00-09:25
1/4: Mixed Recurve Team
Russia (RUS) - (ITA) Italy
09:25-09:50
1/4: Mixed Recurve Team
Netherlands (NED) - (BLR) Belarus
09:50-10:15
1/4: Mixed Recurve Team
Turkey (TUR) - (GER) Germany
10:15-10:40
1/4: Mixed Recurve Team
Great Britain (GBR) - (FRA) France
10:40-11:05
1/2: Mixed Recurve Team
Belarus (BLR) - (ITA) Italy
11:05-11:30
1/2: Mixed Recurve Team
Germany (GER) - (GBR) Great Britain
11:30-11:40Break
11:40-12:05
1/4: Mixed Compound Team
Turkey (TUR) - (FRA) France
12:05-12:30
1/4: Mixed Compound Team
Russia (RUS) - (GER) Germany
12:30-12:55
1/4: Mixed Compound Team
Croatia (CRO) - (ITA) Italy
12:55-13:20
1/4: Mixed Compound Team
Great Britain (GBR) - (NED) Netherlands
13:20-13:45
1/2: Mixed Compound Team
Russia (RUS) - (TUR) Turkey
13:45-14:10
1/2: Mixed Compound Team
Croatia (CRO) - (NED) Netherlands
Mixed Team Bronze and Gold Finals
14:10-14:35
Bronze: Mixed Compound Team
Turkey (TUR) - (CRO) Croatia
14:35-15:00
Gold: Mixed Compound Team
Russia (RUS) - (NED) Netherlands
15:00-15:10Break
15:10-15:35
Bronze: Mixed Recurve Team
Belarus (BLR) - (GER) Germany
15:35-16:00
Gold: Mixed Recurve Team
Italy (ITA) - (GBR) Great Britain
16:00-16:10Medal Ceremony Mixed Compound Team
16:10-16:20Medal Ceremony Mixed Recurve Team
16:20-16:30Break
Compound Men Individual 1/8
16:30-16:50
1/8: Men's Compound Individual
BAN Maksim (BLR) - (GBR) RAVENSCROFT Adam Philip
16:50-17:10
1/8: Men's Compound Individual
SEYWERT Gilles (LUX) - (CZE) VANEK Martin
17:10-17:30
1/8: Men's Compound Individual
PRZYBYLSKI Lukasz Slawomir (POL) - (RUS) BULAEV Anton
17:30-17:50
1/8: Men's Compound Individual
NEDELJKOVIC Ognjen (SRB) - (POR) PEREIRA BAPTISTA Rui Jorge
17:50-18:10
1/8: Men's Compound Individual
CAGIRAN Evren (TUR) - (SWE) BORGSTROEM Hampus Zacharias
18:10-18:30
1/8: Men's Compound Individual
PAGNI Sergio (ITA) - (FRA) DELOCHE Pierre-Julien Antoine Amaury
18:30-18:50
1/8: Men's Compound Individual
VAVRO Mario (CRO) - (FIN) JUUTILAINEN Mikko
18:50-19:10
1/8: Men's Compound Individual
TRACHSEL Marcel (GER) - (NED) SCHLOESSER Michael Bastiaan Lucas Wilh
24 Jun 2019, Monday
Recurve Men Individual 1/32 and 1/16
09:00-09:15
1/32: Men's Recurve Individual
FIRSAU Kiryl (BLR) - (LAT) BRUZIS Janis
09:15-09:30
1/32: Men's Recurve Individual
POPOV Vitalii (RUS) - (GER) RIEGER Cedric
09:30-09:45
1/16: Men's Recurve Individual
FIRSAU Kiryl (BLR) - (FRA) VALLADONT Jean-Charles Valentin
09:45-10:00
1/16: Men's Recurve Individual
CHIRAULT Thomas Gino Michel Jerome (FRA) - (GER) RIEGER Cedric
10:00-10:15
1/32: Men's Recurve Individual
OONA Maert (EST) - (ITA) GALIAZZO Marco
10:15-10:30
1/32: Men's Recurve Individual
KARAGEORGIOU Alexandros (GRE) - (FIN) PIIPPO Samuli
10:30-10:45
1/16: Men's Recurve Individual
BAZARZHAPOV Galsan (RUS) - (ITA) GALIAZZO Marco
10:45-11:00
1/16: Men's Recurve Individual
KARAGEORGIOU Alexandros (GRE) - (ITA) NESPOLI Mauro
11:00-11:15
1/32: Men's Recurve Individual
FORLANI Jacopo (SMR) - (CZE) EBERMANN Erik
11:15-11:30
1/32: Men's Recurve Individual
BALDANOV Arsalan (RUS) - (BLR) LIAHUSHEU Aliaksandr
11:30-11:45
1/16: Men's Recurve Individual
HUSTON Patrick Arthur (GBR) - (SMR) FORLANI Jacopo
11:45-12:00
1/16: Men's Recurve Individual
LIAHUSHEU Aliaksandr (BLR) - (ESP) ACHA GONZALEZ Pablo
12:00-12:15
1/32: Men's Recurve Individual
KLEIN Pit (LUX) - (LUX) KLEIN Joe
12:15-12:30
1/32: Men's Recurve Individual
DE SMEDT Jarno (BEL) - (LUX) HENCKELS Jeff Jean
12:30-12:45
1/16: Men's Recurve Individual
KLEIN Joe (LUX) - (MDA) OLARU Dan
12:45-13:00
1/16: Men's Recurve Individual
VAN DEN BERG Sjef Adrianus Jozef (NED) - (LUX) HENCKELS Jeff Jean
13:00-13:15
1/32: Men's Recurve Individual
MOSESHVILI Jaba (GEO) - (CRO) MIHALIC Matija
13:15-13:30
1/32: Men's Recurve Individual
BANCHEV Ivan Dimitrov (BUL) - (HUN) BANDA Arpad
13:30-13:45
1/16: Men's Recurve Individual
MIHALIC Matija (CRO) - (NED) WIJLER Steve Christina Hendrikus
13:45-14:00
1/16: Men's Recurve Individual
ALVARINO GARCIA Miguel (ESP) - (HUN) BANDA Arpad
14:00-14:15
1/32: Men's Recurve Individual
HURBAN Vladimir (SVK) - (ESP) CASTRO BARCALA Daniel
14:15-14:30
1/32: Men's Recurve Individual
DALIDOVICH Pavel (BLR) - (ISR) SHANNY Itay
14:30-14:45
1/16: Men's Recurve Individual
GSTOETTNER Andreas (AUT) - (ESP) CASTRO BARCALA Daniel
14:45-15:00
1/16: Men's Recurve Individual
DALIDOVICH Pavel (BLR) - (FRA) PLIHON Pierre Jean Abel
15:00-15:15
1/32: Men's Recurve Individual
PASQUALUCCI David (ITA) - (GBR) WISE Alexander James
15:15-15:30
1/32: Men's Recurve Individual
BIZJAK Rok (SLO) - (POL) SIERAKOWSKI Kacper Pawel
15:30-15:45
1/16: Men's Recurve Individual
VAN TONGEREN Hendrikus Jan (NED) - (ITA) PASQUALUCCI David
15:45-16:00
1/16: Men's Recurve Individual
SIERAKOWSKI Kacper Pawel (POL) - (UKR) HAVELKO Yuriy
16:00-16:15
1/32: Men's Recurve Individual
HALL Thomas Howard (GBR) - (ALB) HOXHA Jurgen
16:15-16:30
1/32: Men's Recurve Individual
EL HELALI Mimis (CYP) - (SWE) FLINK Ludvig Elof Erling
16:30-16:45
1/16: Men's Recurve Individual
HALL Thomas Howard (GBR) - (SUI) FABER Florian
16:45-17:00
1/16: Men's Recurve Individual
GAZOZ Mete (TUR) - (SWE) FLINK Ludvig Elof Erling
25 Jun 2019, Tuesday
Recurve Women Individual 1/32 and 1/16
09:00-09:15
1/32: Women's Recurve Individual
MARUSAVA Hanna (BLR) - (CYP) KOUROUNA Mikaella
09:15-09:30
1/32: Women's Recurve Individual
LAURSEN Anne Marie Dorscheus (DEN) - (TUR) COSKUN Gulnaz Busranur
09:30-09:45
1/16: Women's Recurve Individual
MARUSAVA Hanna (BLR) - (ITA) ANDREOLI Tatiana
09:45-10:00
1/16: Women's Recurve Individual
ADICEOM Audrey (FRA) - (TUR) COSKUN Gulnaz Busranur
10:00-10:15
1/32: Women's Recurve Individual
SIBALIC Mina (MNE) - (DEN) JAGER Maja Buskbjerg
10:15-10:30
1/32: Women's Recurve Individual
REIDY Maeve Ita (IRL) - (UKR) SICHENIKOVA Lidiia
10:30-10:45
1/16: Women's Recurve Individual
MARIN MARTINEZ Alicia (ESP) - (DEN) JAGER Maja Buskbjerg
10:45-11:00
1/16: Women's Recurve Individual
REIDY Maeve Ita (IRL) - (RUS) STEPANOVA Inna
11:00-11:15
1/32: Women's Recurve Individual
GASIMOVA Ozay (AZE) - (GER) RICHTER Elena Luise Senta
11:15-11:30
1/32: Women's Recurve Individual
NURMSALU Laura (EST) - (AUT) STRAKA Elisabeth
11:30-11:45
1/16: Women's Recurve Individual
KROPPEN Michelle (GER) - (GER) RICHTER Elena Luise Senta
11:45-12:00
1/16: Women's Recurve Individual
NURMSALU Laura (EST) - (ITA) BOARI Lucilla
12:00-12:15
1/32: Women's Recurve Individual
LANDI Vanessa (ITA) - (BUL) DANAILOVA Dobromira Yordanova
12:15-12:30
1/32: Women's Recurve Individual
PSARRA Evangelia (GRE) - (CRO) KOVACIC Tihana
12:30-12:45
1/16: Women's Recurve Individual
LANDI Vanessa (ITA) - (GBR) FOLKARD Naomi Anne
12:45-13:00
1/16: Women's Recurve Individual
KAZLOUSKAYA Karyna (BLR) - (CRO) KOVACIC Tihana
13:00-13:15
1/32: Women's Recurve Individual
KUOPPA Taru (FIN) - (SLO) UMER Ana
13:15-13:30
1/32: Women's Recurve Individual
PUTKARADZE Tsiko (GEO) - (POL) ZYZANSKA Sylwia Maria
13:30-13:45
1/16: Women's Recurve Individual
KUOPPA Taru (FIN) - (TUR) ANAGOZ Yasemin Ecem
13:45-14:00
1/16: Women's Recurve Individual
BALSUKOVA Anna (RUS) - (GEO) PUTKARADZE Tsiko
14:00-14:15
1/32: Women's Recurve Individual
DEINEKO Iliana (SUI) - (UKR) MARCHENKO Veronika
14:15-14:30
1/32: Women's Recurve Individual
BARANKOVA Denisa (SVK) - (DEN) DEGN Randi
14:30-14:45
1/16: Women's Recurve Individual
MIRCA Alexandra (MDA) - (UKR) MARCHENKO Veronika
14:45-15:00
1/16: Women's Recurve Individual
DEGN Randi (DEN) - (RUS) PEROVA Kseniia
15:00-15:15
1/32: Women's Recurve Individual
DESTROOPER Charlotte (BEL) - (UKR) PAVLOVA Anastasiia
15:15-15:30
1/32: Women's Recurve Individual
AKTUNA Aybuke (TUR) - (LTU) TIMINSKIENE Inga
15:30-15:45
1/16: Women's Recurve Individual
BJERENDAL Christine Louise (SWE) - (UKR) PAVLOVA Anastasiia
15:45-16:00
1/16: Women's Recurve Individual
AKTUNA Aybuke (TUR) - (BLR) DZIOMINSKAYA Karyna
16:00-16:15
1/32: Women's Recurve Individual
PITMAN Bryony Michaela (GBR) - (KOS) ZEJNULLAHU Ardita
16:15-16:30
1/32: Women's Recurve Individual
UNRUH Lisa (GER) - (ROU) MIKLOS Beatrice
16:30-16:45
1/16: Women's Recurve Individual
PITMAN Bryony Michaela (GBR) - (GBR) BETTLES Sarah Louise Anne
16:45-17:00
1/16: Women's Recurve Individual
BAYARDO CHAN Ana Gabriela (NED) - (GER) UNRUH Lisa
26 Jun 2019, Wednesday
Recurve Women Individual from 1/8 to 1/2 and Compound Women Individual 1/4 and 1/2
09:00-09:15
1/8: Women's Recurve Individual
PAVLOVA Anastasiia (UKR) - (BLR) DZIOMINSKAYA Karyna
09:15-09:30
1/8: Women's Recurve Individual
ADICEOM Audrey (FRA) - (ITA) ANDREOLI Tatiana
09:30-09:45
1/8: Women's Recurve Individual
JAGER Maja Buskbjerg (DEN) - (RUS) STEPANOVA Inna
09:45-10:00
1/8: Women's Recurve Individual
BAYARDO CHAN Ana Gabriela (NED) - (GBR) BETTLES Sarah Louise Anne
10:00-10:15
1/8: Women's Recurve Individual
BALSUKOVA Anna (RUS) - (FIN) KUOPPA Taru
10:15-10:30
1/8: Women's Recurve Individual
KROPPEN Michelle (GER) - (ITA) BOARI Lucilla
10:30-10:45
1/8: Women's Recurve Individual
KAZLOUSKAYA Karyna (BLR) - (GBR) FOLKARD Naomi Anne
10:45-11:00
1/8: Women's Recurve Individual
MARCHENKO Veronika (UKR) - (DEN) DEGN Randi
11:00-11:151/4: Women's Recurve Individual
11:15-11:301/4: Women's Recurve Individual
11:30-11:451/4: Women's Recurve Individual
11:45-12:001/4: Women's Recurve Individual
12:00-12:151/2: Women's Recurve Individual
12:15-12:301/2: Women's Recurve Individual
12:30-12:40Break
12:40-13:00
1/4: Women's Compound Individual
BOSTAN Yesim (TUR) - (GER) MEISSNER Janine
13:00-13:20
1/4: Women's Compound Individual
ELLISON Toja (SLO) - (EST) PAAS Meeri-Marita
13:20-13:40
1/4: Women's Compound Individual
DODEMONT Sophie Denise Paulette (FRA) - (DEN) JENSEN Tanja Kirstine Amdi
13:40-14:00
1/4: Women's Compound Individual
DE LAAT Sanne Josephina Adriana (NED) - (RUS) AVDEEVA Natalia
14:00-14:201/2: Women's Compound Individual
14:20-14:401/2: Women's Compound Individual
Recurve and Compound Women Individual Bronze and Gold Finals
14:40-15:00Bronze: Women's Compound Individual
15:00-15:20Gold: Women's Compound Individual
15:20-15:30Break
15:30-15:45Bronze: Women's Recurve Individual
15:45-16:00Gold: Women's Recurve Individual
16:00-16:10Medal Ceremony Women's Compound Individual
16:10-16:20Medal Ceremony Women's Recurve Individual
27 Jun 2019, Thursday
Recurve Men Individual from 1/8 to 1/2 and Compound Men Individual 1/4 and 1/2
09:00-09:20
1/4: Men's Compound Individual
SEYWERT Gilles (LUX) - (RUS) BULAEV Anton
09:20-09:40
1/4: Men's Compound Individual
NEDELJKOVIC Ognjen (SRB) - (GBR) RAVENSCROFT Adam Philip
09:40-10:00
1/4: Men's Compound Individual
VAVRO Mario (CRO) - (FRA) DELOCHE Pierre-Julien Antoine Amaury
10:00-10:20
1/4: Men's Compound Individual
CAGIRAN Evren (TUR) - (NED) SCHLOESSER Michael Bastiaan Lucas Wilh
10:20-10:401/2: Men's Compound Individual
10:40-11:001/2: Men's Compound Individual
11:00-11:10Break
11:10-11:25
1/8: Men's Recurve Individual
PASQUALUCCI David (ITA) - (POL) SIERAKOWSKI Kacper Pawel
11:25-11:40
1/8: Men's Recurve Individual
CHIRAULT Thomas Gino Michel Jerome (FRA) - (FRA) VALLADONT Jean-Charles Valentin
11:40-11:55
1/8: Men's Recurve Individual
BAZARZHAPOV Galsan (RUS) - (ITA) NESPOLI Mauro
11:55-12:10
1/8: Men's Recurve Individual
GAZOZ Mete (TUR) - (SUI) FABER Florian
12:10-12:25
1/8: Men's Recurve Individual
BANDA Arpad (HUN) - (NED) WIJLER Steve Christina Hendrikus
12:25-12:40
1/8: Men's Recurve Individual
HUSTON Patrick Arthur (GBR) - (ESP) ACHA GONZALEZ Pablo
12:40-12:55
1/8: Men's Recurve Individual
VAN DEN BERG Sjef Adrianus Jozef (NED) - (MDA) OLARU Dan
12:55-13:10
1/8: Men's Recurve Individual
CASTRO BARCALA Daniel (ESP) - (BLR) DALIDOVICH Pavel
13:10-13:251/4: Men's Recurve Individual
13:25-13:401/4: Men's Recurve Individual
13:40-13:551/4: Men's Recurve Individual
13:55-14:101/4: Men's Recurve Individual
14:10-14:251/2: Men's Recurve Individual
14:25-14:401/2: Men's Recurve Individual
Recurve and Compound Men Individual Bronze and Gold Finals
14:40-14:55Bronze: Men's Recurve Individual
14:55-15:10Gold: Men's Recurve Individual
15:10-15:20Break
15:20-15:40Bronze: Men's Compound Individual
15:40-16:00Gold: Men's Compound Individual
16:00-16:10Medal Ceremony Men's Recurve Individual
16:10-16:20Medal Ceremony Men's Compound Individual
Individual EventsQualification RoundBracketsRankings
Men's Recurve Individual
Women's Recurve Individual
Men's Compound Individual
Women's Compound Individual
Team EventsQualification RoundBracketsRankings
Men's Recurve Team
Women's Recurve Team
Mixed Recurve Team
Mixed Compound Team
Other Informations
Complete Result Book Medal ListMedal Standing
ParticipantsBy targetBy country/clubBy name
StatisticsBy country/clubBy Event
Schedule Vers. 3.2
Archery Technical Officials' Manual
Scorecards Qualification Round
Scorecards All Team Matches
Live InfoSystem
Follow the competitions live on Internet

You have access to dynamic results system for World Archery events.
Using the scroll-down menu on top of the screen you will see:
- Qualification live results (for both individual and teams)
- Statistics calculated on qualification results
- Dynamic prevision of the match brackets based on the qualifications live results (for both individual and teams)
- Arrow by Arrow results of all the matches
- all the results during the week!